Blog

Wyjątkowy pracodawca? Metsa Group Services

Metsä Group Services Sp. z o.o. tylko z pozoru wydaje się być kolejnym centrum usług wspólnych, jakich wiele w Trójmieście. Gdy w 2012 r. zaczynałem tutaj swoją pracę, nie przypuszczałem, że zwiąże się tą firma na tak długo. Wybór ścieżki kariery zawodowej jest kwestią skomplikowaną. Szczegółowe kompetencje wymagane na danym stanowisku i zakres obowiązków można często poznać dopiero w praktyce. Ja zaczynałem jako świeżo upieczony absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Nie miałem zbyt dużego doświadczenia zawodowego, poza kilkumiesięcznymi stażami. Również nazwa firmy była dla mnie obca, ale już podczas assesment center (standardowej procedury rekrutacyjnej tutaj) poczułem, że może to być fajna przygoda, do której i Was zachęcam.

Gotowi do startu... Start!

Wpisując w wyszukiwarkę hasło: „Jak przygotować się do procesu rekrutacji” otrzymujemy około 342 000 wyników. Internet pełen jest wszelkiego rodzaju wskazówek, które mają pomóc kandydatom przygotować się do do efektywnego uczestnictwa w rekrutacji. Z łatwością można sprawdzić kwestie, o które rekruterzy pytają najczęściej i przygotować przemyślane odpowiedzi. Choć scenariusz jest z pozoru prosty, bardzo często kandydaci wydają się wkraczać w rzeczywistość rekrutacyjną z marszu, a nawet z biegu...

Coworking – czyli mnożenie przez dzielenie.

Samoświadomość to kluczowa wiedza. Najważniejsza, z jaką każdy powinien wychodzić z systemu edukacji. I jedyna, której najczęściej nie mamy. CO TAK NAPRAWDĘ chcę robić w życiu? Jakie są moje mocne strony? Czy nadaję się na przedsiębiorcę? Czy będę szczęśliwy w pracy „u kogoś”?

Tworzymy CV. Liczy się dobra strategia

Pióro jest silniejsze od miecza! Ten popularny aforyzm można także odnieść do poszukiwania wymarzonej pracy. Tu także musimy pokonać przeciwników lub raczej kontrkandydatów, aby osiągnąć swój cel. Jedno jest pewne, dysponując dobrze przygotowanymi dokumentami aplikacyjnymi, z pewnością wygramy niejedną bitwę.

Oko w oko z rekruterem

Gdy napisane przez nas wcześniej CV zwróci uwagę pracodawcy, możemy być pewni, że już wkrótce odezwie się telefon i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Prawdopodobnie to właśnie na tym etapie rozstrzygnie się rekrutacja

Zawodowa rzeczywistość

Pomagają nam w komunikacji, sporcie, podróżach, a nawet w wypoczynku – nowoczesne technologie dosłownie zrewolucjonizowały nasze życie, dlaczego więc nie wykorzystać ich w poszukiwaniu pracy? Okazuje się, że jest sporo rozwiązań, dzięki którym cyfrowa rzeczywistość może nam zapewnić całkiem realne korzyści.

×
×

Log in