Strefa Cudzoziemca

Welcom, willkommen i привет!

Jeśli jesteś obcokrajowcem szukającym pracy w Trójmieście lub pracodawcą, który chciałby podjąć współpracę z cudzoziemcem, to dobrze trafiłeś. W Strefie Cudzoziemca dowiesz się wszystkiego o legalnym zatrudnianiu obywateli innych państw. Praktycznych wskazówek udzielać będą doświadczeni eksperci najważniejszych instytucji i organizacji.

Przedstawiciele straży granicznej odpowiedzą na pytania dotyczące legalizacji zatrudnienia, z kolei specjaliści z Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dokładnie wyjaśnią Ci jak powinien wyglądać prawidłowo złożony wniosek o zezwolenie na prace oraz na co szczególnie zwrócić uwagę podczas jego wypełniania. Do Twojej dyspozycji będzie też Państwowa Inspekcja Pracy, która przedstawi obowiązki pracodawców względem obcokrajowców i prawa cudzoziemców zatrudnionych w Polskich firmach. W naszej strefie nie zabraknie również ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy wyjaśnią skomplikowane zagadnienia dotyczące składek i obowiązujących podatków.

Dla wszystkich cudzoziemców szczególnie pomocne będzie wsparcie pracowników Gdańskiego Urzędu Pracy. Doświadczeni praktycy doradzą Ci (w języku rosyjskim i ukraińskim) jak napisać cv po Polsku, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjne oraz wskażą jak i gdzie szukać pracy na pomorzu.

Część Strefy zagospodarują pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń. Będą oni odpowiadać na pytania związane z przyznawaniem obcokrajowcom pomocy finansowej.

Ciekawą propozycje przygotowało na Targi także Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek. Przedstawiciele tej instytucji będą udzielać porad prawnych i zawodowych oraz podpowiedzą Ci gdzie można zapisać się na kursy językowe.

Facebook Twitter
×
×

Log in