Strefa Przedsiębiorczości

W tym roku na Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza po raz pierwszy przygotowaliśmy specjalną przestrzeń dla tych, którzy myślą o założeniu własnego biznesu. Wiemy, że decyzja o podjęciu własnej działalności gospodarczej z pewnością nie należy do łatwych i wymaga przemyśleń. Pod uwagę trzeba przecież wziąć wiele różnych czynników, obiektywnie ocenić występujące ryzyka oraz szanse na powodzenie biznesu. Podobnie jak i Ty jesteśmy jednak zdania, że mimo wielu trudności warto podjąć ten niemały wysiłek. „Pójście na swoje” ma bowiem wiele zalet.

Po pierwsze, skąd wziąć fundusze…

Podpowiemy Ci, w jaki sposób pozyskać środki potrzebne na start. W tym miejscu znajdziesz szczegółowe informacje o dotacjach z funduszy europejskich oraz tych udzielanych przez urzędy pracy. Pokażemy Ci w jaki sposób przygotować wniosek i prawidłowo wypełnić dokumenty, co bierzemy pod uwagę przy jego ocenie, a także ile i na co możesz przeznaczyć środki wypłacane przez „pośredniaki”.

Po drugie, wiedza i pomysł …

Nie od dziś wiadomo, że każdy poczatkujący biznesman na samym starcie musi zmierzyć się z koniecznością dostosowania swojej wizji i pomysłu na firmę do twardych realiów rynku. Nierzadko ten element zakładania własnej działalności dla wielu bywa najtrudniejszy. Największym wsparciem najczęściej okazuje się być wiedza i wskazówki innych przedsiębiorców, którzy na własnej skórze doświadczyli podobnych trudności.

Dzięki obecności Business Link’a dowiesz się na czym polega ich autorski program mentoringu oraz w jaki sposób można z niego skorzystać.

Business Mentoring jest narzędziem dedykowanym dla tych, którzy potrzebują zyskać perspektywę doświadczonej osoby, by podjąć ważne decyzje biznesowe. W praktyce, jest to ustrukturyzowany process wymiany wiedzy i doświadczeń między mentorem, czyli osobą doświadczoną, a Tobą. Do grona mentorów Business Link zostają zaproszone wyłącznie osoby (niekoniecznie starsze) posiadające duże doświadczenie w jakiejś kategorii. Spotkanie z Mentorem koncentruje się na obszarach, które z Twojego punktu widzenia są istotne dla dalszego rozwoju, jednak wiedza i doświadczenie mentora stanowią bardzo ważny zasób, który często pokazuje nową perspektywę, która pomoże Ci podjąć właściwe decyzje.

Po trzecie, miejsce …

Jeżeli zapytalibyśmy przeciętnego Kowalskiego, co w XXI wieki powinna posiadać każda szanująca się firma zapewne usłyszelibyśmy, że stronę internetową i prestiżową lokalizację. O ile w kwestii tego pierwszego elementu mamy niczym nieograniczoną dowolność, o tyle w przypadku siedziby często ograniczają nas fundusze…
Dlatego w ramach strefy przedsiębiorczości będziecie mogli skorzystać z różnorodnej i niedrogiej oferty Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Business Link’a. Sprawdzicie jak za niewielkie pieniądze można nabyć biuro w samym środku trójmiejskiego biznesu, a dodatkowo zyskać globalne środowisko i doświadczonych współpracowników. Za to Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprezentuje swoją ofertę dla początkujących przedsiębiorców, na czele z Clipsterem – jedyną przestrzenią colivingową w Polsce znajdującą się w Gdańsku. A podczas warsztatów udowodni wam, że udany biznes można otworzyć niemal w każdym wieku

Po czwarte, doradca

Nasz doradca zawodowy będzie czekał na wszystkich, którzy chcą zrozumieć, co tak naprawdę oznacza przedsiębiorczość, sprawdzić swoje predyspozycje do prowadzenia własnego biznesu i poznać kompetencje, które są niezbędne dla prowadzenia firmy z sukcesem. Nasz doradca wskaże Ci również najważniejsze etapy planowania i rozwijania Twojego pomysłu na biznes.

Po piąte, szkolenia

Jeśli masz już firmę i myślisz o podniesieniu swoich kompetencji i kwalifikacji swoich pracowników , właśnie tutaj zapoznasz się z ofertą Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Dzięki KFS możesz otrzymać nawet do 100 % dofinansowania do kursów, szkoleń, studiów podyplomowych dla Ciebie i Twoich pracowników.

Po szóste, ergonomia

Ergonomia to dyscyplina naukowa zajmująca się dostosowaniem pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Celem działań ergonomicznych jest polepszanie warunków pracy , które obejmuje dostosowanie ich do możliwości pracownika oraz właściwy dobór pracownika do danej pracy. W naszej strefie będziecie mogli zobaczyć jak wygląda idealne stanowisko pracy przy komputerze, spróbować jak siedzi się na ergonomicznym krześle, jak dopasowuje się wysokość biurka, monitora, podnóżka w taki sposób, by praca biurowa przebiegała w warunkach jak najbardziej komfortowych dla naszego umysłu i kręgosłupa.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
         
Facebook Twitter
×
×

Log in